Την Πέμπτη 29 Μαρτίου, από τις 20:00 και μετά, στην κατάληψη Βανκούβερ Απαρτμάν θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση-παρουσίαση του έκτακτου φύλλου της εφημερίδας δρόμου Άπατρις το οποίο εκδόθηκε με αφορμή το μακεδονικό ζήτημα. Θα ακολουθήσει ανοιχτή κουβέντα/καφενείο με τη στάση μας απέναντι στην έξαρση των εθνικισμών, καθώς και μπαρ οικονομικής ενίσχυσης του εγχειρήματος με ενδιαφέρουσα μουσική.
Άπατρις στο καφενείο: «Παρουσίαση έκτακτου φύλλο με αφορμή το μακεδονικό» +μπαρ οικονομικής ενίσχυσης
![](https://apatris.org/wp-content/uploads/2018/03/αφισαΕΚΤΑΚΤΟ_small-368x520.jpg)