Η εφημερίδα δρόμου Άπατρις σας προσκαλεί στην επερχόμενη μετά μουσικής εμφάνιση του βιβλιοπωλείου της στην πλατεία πισωδείου την Τετάρτη 29 Ιουλίου από τις 20:00 και μετά, μαζί με νέους τίτλους βιβλίων.
Καθημερινά, ο κόσμος αυτός ξεδιπλώνει τις πτυχές του. Η κυριαρχία οπλίζει τη φαρέτρα της, ανεβάζοντας διαρκώς τον πήχη του ταξικού πολέμου. Μοναδική απάντηση, μοναδική προοπτική για τους από τα κάτω δεν μπορεί να είναι παρά η επανάσταση…