Στις 8 & 9 Απρίλη η συντακτική ομάδα Αθήνας της εφημερίδας δρόμου Άπατρις διοργανώνει διήμερο με θέμα: "Τα περιεχόμενα των αντιμνημονιακών ταραχών 2010-2012: "μια χαμένη ευκαιρία για κοινωνική επανάσταση ή μια βίαιη αμυντική διεκδίκηση;" με αφορμή την έκδοση του βιβλίου "50 κείμενα για την κρίση". Στο πλαίσιο των συζητήσεων θα τοποθετηθούν και τις 2 ημέρες φυλακισμένοι σύντροφοι και σύντροφοι από το εξωτερικό
[8 & 9 Απρίλη] Διήμερο με θέμα: “Τα περιεχόμενα των αντιμνημονιακών ταραχών 2010-2012: “μια χαμένη ευκαιρία για κοινωνική επανάσταση ή μια βίαιη αμυντική διεκδίκηση;”
![](https://apatris.org/wp-content/uploads/2016/03/Antimnimoniakes-taraxes1-371x520.jpg)